Явірник, відлюдник і 3G

Гора Явірник – прекрасна ціль для неквапної, легкої осінньої мандрівки. Адже там є хороший туристичний притулок, де вас прихистять, нагодують і розважать.

Мало хто знає, що гора Явірник у Великоберезнянському районі на Закарпатті, напевно, єдина в Україні із швидкісним інтернетом стандарту CDMA. Не те, що вона має якесь стратегічне значення – так розташовані вишки мобільного оператора МТС, які покривають Великий Березний і якимось чином “б’ють” на цю малолюдну гору. Якщо мати відповідний модем – можна не лише віддалено працювати, а й дивитися фільми та стріми – швидкість 1-1,2 МБ/с.

Інша особливість Явірника (чи Яворника, як кажуть місцеві) – відлюдник Михайло, який проживає там постійно і стереже туристичний притулок. Спілкуючись із господарем, стає зрозуміло, що титул відлюдника – це швидше маркетинговий хід, цікавинка, яка приваблює туристів. Сам пан Михайло – душа компанійська і балакуча, любить і вміє підтримати розмову, розповісти цікаві небелиці та анекдоти. Тому, коли вам немає куди дітися на вихідні – сміливо їдьте в Ужгород, тоді – в с. Руський Мочар, а вже звідти нескладним маршрутом – стежкою, порослою ожиною, – піднімайтеся на вершину. Побачите неймовірні краєвиди і туристичний притулок. Притулок великий, затишний, 50 грн з людини + компанія “відлюдника” Михайла.

Магазин у с. Руський Мочар
Магазин у с. Руський Мочар

 

Дорога
Дорога

 

Явірник і туристичний притулок
Явірник і туристичний притулок

А так виглядає скромний, але затишний притулок всередині

Притулок всередині
Притулок всередині

IMG_3995Пан Михайло – кухар від Бога! Замовте в нього харчування наперед – не пошкодуєте!

Леквар із слив до карпатського чаю

Леквар, смачнюща мармулядя зі слив
Леквар, смачнюща мармулядя зі слив

Гострий і гарячий бограч – що ще треба в осінню погоду?

IMG_3920

або гуляш

Гуляш
Гуляш

IMG_3910

Тепер можна сидіти в інтернеті

IMG_3903Слухати байки відлюдника

IMG_3901Оглядати краєвиди

IMG_4073 IMG_4016 IMG_4014 IMG_4029

Схожі публікації

Коментувати