Дорослі лялі

У Львові відбудеться конкурс краси для дітей «Міні Топ-модель Львова 2013». Участь братимуть дівчатка від 5 до 14 років. Я сам батько трирічної дівчинки, яка вже через два роки, за логікою організаторів конкурсу, зможе дефілювати по сцені, демонструючи… Стоп! А що саме демонструючи? Перед ким?

Коли я задумався про це, волосся стало дибки. Це ж дитину, яка вийшла на подіум, оцінюватимуть чужі дядечки: як вона дефілює, як виглядає і, підозрюю, наскільки вона сексапільна. Все по-дорослому. Бо ж конкурс, ідея, концепція, навіть назва – все здерто з найкращих шаблонів всіляких там “місс Всесвіт”. Де оцінюють зовнішність. Суксуальність. Вміння виглядати, читай – продати себе.

Участю в таких конкурсах ми вчимо дітей, що в майбутньому їх оцінюватимуть по-зовнішньості. Що важливо гарно виглядати, бути сексуальною, і успіх забезпечений. А тоді дивуємося, чому наших дочок ґвалтують, сприймають за повій. І здивовано розмірковуємо, чому ж шлюби такі нещасливі, чому чоловіки в сім’ях стають пасивними, агресивними чи байдужими? А як ми готуємо до майбутнього наших доньок? Мені цікаво, чи батьки, які погодяться аби їхня дитина брала участь у цьому конкурсі (та ще й, мабуть, заплятять за це) розуміють, на що вони йдуть? Вони усвідомлюють, що крадуть у дитини дитинство і формують небезпечне уявлення про успіх?

“На сцені маленькі моделі дефілюватимуть у трьох виходах. Свою природню красу та безпосередність демонструватимуть у виході «Джаз-фанк», хореографічну підготовку та таланти у «Східному», де дівчатка матимуть змогу передати неповторну атмосферу Близького та Далекого Сходу. І заключним етапом конкурсу, перед його кульмінацією – нагородженням, стане дефіле у вечірніх та коктейльних сукнях”.

Батьки, звичайно, прийдуть з відеокамерами і фотоапаратами, згодом, за святковим столом з гордістю демонструватимуть родичам неймовірні успіхи свого чада. Дівчатка вже з раннього дитинства почнуть усвідомлювати, що головне в цьому житті – гарно виглядати і саме зовнішністю викликати захоплення оточуючих, зокрема, чоловіків. Вони дуже рано стануть дорослими і, покинувши наївні ігри ляльками самі стануть ляльками для ігор. Дорослих ігор. І не треба говорити, що цей конкурс дитячий, що діти там будуть бавитися. Ні, діти не бавитися там будуть. А змагатися. Хто краще виглядає, в кого крутіші батьки. А підсвідомо – хто з них сексуальніший. Бо все це вони бачать по-телевізорі, чують від батьків. А тут батьки їх ще й заохочують.

Що чекає завтра сьогоднішніх маленьких “топ-моделей”? Модельні агенства? Подіуми? Сцени? Успіх і слава? Напевно, так думають батьки. Але все це ілюзія. Насправді такими конкурсами батьки калічать дітей. Бо вживлюють їм хибну ідею про успіх. І уявіть собі, що сьогоднішня шестирічна красуня раптом поміняється: виросте з не-модельною зовнішністю, не вийде ростом чи фігурою. Але ж вона брала участь в конкурсі краси! Вона зобов’язана бути “топ-моделюю”, так казали мама й тато! Все інше – провал, заради чого навіть не варто жити. Або ж – робити все, аби й надалі продовжувати бути “лялькою”. Арсенал прийомів для цього великий, детально зупинятися на ньому не варто.

Отак зникають з нашого життя щирі, безпосередні дітки і появляються хитрі, дорослі й інколи хижі “топ-моделі”. Дитинство – це фундамент, на якому зріє майбутнє. Якщо його забрати – не буде й майбутнього. Зрештою, якби не було попиту, не було б таких конкурсів. Але батьки хочуть на дітях реалізувати свої комплекси і страхи. Навіть, викравши в дитини дитинство.

Джерело новини: сайт Львівської міської ради

Листопад 6, 2013

3 comments

Дурна стаття закомплексованого дядька!

а по-суті відповісти що заважає? Комплекси?

Дурна не стаття – а ваша реакція на неї.

Коментувати