До Львова злетяться ангели. З грошима

Підприємець і бізнес-ангел Ярослав Максимович збирається запустити свій стартап-інкубатор у Львові. Поява інкубатора у місті може допомогти розвитку місцевої стартап-культури, створить місце концентрації місцевих стартапів, умови для обміну досвідом, навчання.

Бізнесмен планує запустити першу програму інкубатора вже у 2013-2014 роках. «Це буде умовно-безкоштовний коворкінг (спільно працювати, – ред.), наданий на півроку, з тренінгами, коучингом (тренерство, – ред.), менторством (наставництво, – ред.) і постійним потоком зацікавлених інвесторів. Зараз ведуться переговори, визначається коло людей, кому це цікаво, хто за що буде відповідати», – розповів Ярослав Максимович.

Інкубатор буде розташований в центрі міста, проекти будуть прийматися після відбору. Передбачається, що вартість участі у стартапі становитиме 3% статутного капіталу (2% – інкубатор, 1% – ментор).

Інвестор планує залучити до створення інкубатора максимальну кількість людей, собі залишити в проекті 10-20%: «Найголовніше – підтягнути місцевих «баронів аутсорсингу». Поки всім, з ким встиг поговорити, це цікаво».

Як пише портал АІN, за останні роки Максимович запустив близько 20 проектів, два зі своїх проектів вже успішно продав. Історично так склалося, що Львів став одним з IT-центрів України. Але місцевих інкубаторів в місті і регіоні немає, і стартапи з’являються в непридатнім середовищі.

«У спадок від Радянського Союзу Львову дісталися десятки тисяч інженерів, що сьогодні вилилося в найбільшу концентрацію програмістів на душу населення в Україні. Закон перетворення кількості на якість ще ніхто не скасовував, тому з величезної кількості програмістів, незважаючи на страхітливі мантри HR-ів, у нас продовжують народжуватися стартапи. А інкубаторів або акселераторів у Львові все ще немає. Найближчий інкубатор у Києві, до якого 550 км, і в сумі $80 витрат на поїздку однієї людини», – зазначає Максимович.

При цьому, за словами інвестора, досвід інкубатора Eastlabs показує, що коли в одному місці знаходиться кілька вже відібраних стартапів, то в інкубаторі органічно приходить постійний потік людей, охочих інвестувати в Інтернет.

Нагадаємо, що Львівщиною найбільше цікавляться компанії з ІТ і машинобудування. Львів опинився в трійці лідерів IT-індустрії в Україні, а в ІТ-галузі міста працює 10 тис. осіб.

Довідка. Бізнес-ангел – приватний інвестор, що вкладає гроші в інноваційні проекти (стартапи) на етапі створення підприємства в обмін на повернення вкладень та долю в капіталі (зазвичай блокуючий пакет, а не контрольний).

Джерело: Zaxid.net

Коментувати