Грані осені

І почалося… Глінтвейн, теплий плед, ностальгічне кіно. 10 порад, як справитися з осінньою депресією, знижки на літні колекції, калабані, зневіра у бабине чи, навіть, дідове літо.  Останні, налиті літнім сонцем сливи, але вже з присмаком мандаринок і апельсинок, які от-от появляться у супроводі “Jingle bells”. Масове сортування фотографій з морів з незмінним “хочу туди”… Осінь…

У соцмережах – купа романтичних фото, спонтанні зізнання в коханні, прості істини життя, які б, за задумом автора, мали розчулювати і відкривати в тобі нові, чуттєві грані натури. Декупажі з пожовклих листків і каштанів, Френк Сінатра, пісні якого витягують з архівів, коли вже остаточно на душі зашкребли всі коти на світі. Ранок – морозяний, дощавий, сумний; вечір – швидкий і піддатливий ночі, в якому навіть затримуватися не хочеться.

Офісні поети різко закривають таблиці Exel, квартальні і піврічні звіти, і на документах суворої звітності пишуть кострубаті рядки “навіяні осінню”, де “осінь” найчастіше римується з “досі”, “просить”, “коси” і “роси”. В них переважно йдеться про завмерлі почуття, спогади з такої ж осені кількарічної давності і, традиційно, листя в них “кружляє в танці”, а  дощ – “це спогад про тебе”. Вривається начальник, зовсім неромантично вимагає здати роботу, поет скрушно ховає зіжмаканий папірець з осінніми рядками у шуфляду, щоби увечері, зібравшись з друзями за горнятком глінтвейну, розказати, як наймана праця і робочі будні нищать високі поривання і небувалий талант.

Віруси самотності, депресії, ностальгії виповзають з усіх щілин і підступно інфікують всіх і все. Психологи потирають руки і пропонують сезонні знижки. Редактори глянців радісно переписують старі рецепти “10 кроків до виходу з депресії”, “7 причин любити осінь”, “12 ознак закоханості”, “ТОП-10 осінніх хоббі”, “Як приготувати справжній глінтвейн”, “Як обрати психоаналітика”. Ті, що вже перейшли через модифіковані депресії, діляться досідом, що краще: нова зачіска чи старе вино, день в торговому центрі чи нове хоббі, хороший психоаналітик чи тур Європою, вазонки на вікнах чи тваринка в дім.

Циніки знущально коментують романтичні і ностальгічні поривання. Ресторатори заробляють на останніх сміливцях, що сидять на літніх терасах. Фармацевти – на перших епідеміях ГРЗ. Аналітики оцінюють урожай. Осінь…

Схожі публікації

1 коментар

ПРАВДИВО.ЦІКАВО!ДЯКУЮ!!!!1

Коментувати